:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Grizzlies rozpoczną walkę za trzy dni. Rozgrywający: wszyscy mamy równe szanse

Grizzlies rozpoczną walkę za trzy dni. Rozgrywający: wszyscy mamy równe szanse

Rozmowa z Jędrzejem Karpiszem, rozrywającym Grizzlies Gorzów

Już w najbliższą niedzielę I turniej grupy zachodniej PLFA 8 z udziałem Grizzlies Gorzów, połączonego z rodzinnym festynem. Drużyna jest w ostatniej fazie przygotowań, o których nieco opowiedział jej rozgrywający, Jędrzej Karpisz.

 

13 sierpnia rozpoczniecie walkę w PLFA 8. W pierwszym turnieju zmierzycie się z dwoma z trzech zespołów, jakie oprócz was znalazły się w grupie zachodniej. Co możesz powiedzieć o Warriors Lubin?

Jędrzej Karpisz: - Zagramy z nimi nasz pierwszy mecz. Nigdy nie miałem do czynienia z tą drużyną podczas pojedynku, jednak wiem, że jest to ekipa bardzo fizyczna, grająca mocny i agresywny futbol. Na pewno spodoba się to naszej defensywie, ale myślę, że ofensywa również nie pozostanie w tyle, jeśli chodzi o efektywność gry.

 

W drugim starciu podejmiecie rezerwy Kozłów Poznań. Co Grizzlies wiedzą o tym zespole?

- Miałem już przyjemność z nimi grać, co prawda w formule jedenastoosobowej. Myślę jednak, że PLFA 8 da im większe pole manewru. To doświadczona drużyna z dobrymi zawodnikami. Na pewno nie dadzą nam łatwo wygrać meczu.

 

Co gorzowski zespół zakłada sobie na ten sezon?

- Główne założenia są dość proste i chyba jednakowe dla wszystkich drużyn (śmiech) - wygrać wszystkie mecze. Myślę jednak, że najważniejsze to zagrać spokojny i przemyślany futbol, nie dać ponieść się emocjom. Przeciwnicy nie należą do najłatwiejszych, ale myślę, że wszyscy mamy równe szanse. Jak mówi legenda gorzowskich Grizzlies - "boisko zweryfikuje".

 

Grałeś już w poprzednich drużynach z Gorzowa, ale teraz po raz pierwszy zostałeś ustawiony na pozycji rozgrywającego. Jak się odnajdujesz w tej roli?

- Cóż, nie da się ukryć, że gra jako rozgrywający znacząco różni się od moich dotychczasowych pozycji. Moją przygodę z futbolem zaczynałem jako defensive end, a więc to zmiana o 180 stopni. Jednak aktualna pozycja bardzo przypadła mi do gustu przez ostatni rok treningów. W zeszłych sezonach grałem jako skrzydłowy, więc mobilność, którą wtedy wytrenowałem, teraz bardzo się przydaje. Myślę, że wraz z ofensywą uda mi się zaskoczyć przeciwników.

 

Jak wyglądały wasze treningi?

- Zimą stawialiśmy głównie na przygotowanie fizyczne: treningi motoryczne, siłowe, wytrzymałościowe oraz budowanie bazy pod dalsze etapy przygotowania. Oczywiście wraz ze zmianą pogody przenieśliśmy się na boisko, gdzie kontynuowaliśmy przygotowanie sprawnościowe, a w miarę zbliżania się sezonu schodziliśmy z obciążenia na rzecz przygotowania taktycznego. Obecnie szlifujemy już tylko pojedyncze aspekty gry, skupiając się na dograniu tempa akcji i innych szczegółach.

 

Dlaczego ludzie powinni przyjść na turniej?

- Szykuje się wspaniałe widowisko sportowe. Sam futbol jest bardzo ciekawy i widowiskowy, a oprócz tego na turnieju będzie wiele atrakcji jak dmuchane zamki, pokazy tańca i kuglarzy. Będzie to więc doskonała okazja do rodzinnego spędzenia niedzieli i poznania czegoś nowego, jak futbol amerykański. Serdecznie zapraszam!

 

Rozmawiał: Marcin Malinowski

futbol amerykański, grizzlies gorzów, plfa, polska liga futbolu amerykańskiego, plfa 8, jędrzej karpisz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się