:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Gorzowski pociąg się rozpędził. Ostrovia rozbita

16/02/2019 16:49

InvestInTheWest ENEA Gorzów - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 100:47

Po wyrównanej pierwszej kwarcie meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet drużyna InvestInTheWest ENEA Gorzów wrzuciła kolejny bieg i ostatecznie, zgodnie z planem, wysoko pokonała ekipę TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski, wygrywając 100:47.

Niezbyt dobrze rozpoczęły to spotkanie przyjezdne, które dopuściły się faulu na Marii Papovej. Ta jednak wykorzystała tylko jeden rzut osobisty, ale chwilę później akcją 2+1 poprawiła Kyara Linskens. Goście natomiast mocno nieskutecznie, nawet przy wielu ponowieniach. Dopiero próba Ariny Bilotserkivskiej na ostatnią chwilę trafiła do kosza, poniekąd odblokowując swój zespół. Przewaga, choć minimalna, pozostała jednak po stronie gorzowianek, które wygrały pierwszą kwartę 17:15.

Zaraz na początku drugiej partii doszło więc do wyrównania, ale natychmiast odpowiedziała Ariel Atkins. Miejscowe nie potrafiły jednak bardziej odskoczyć rywalkom, które grały z poświęceniem, ratując piłkę przed wyjściem na aut. Po czterech minutach mieliśmy jednak już nieco inną sytuację. AZS ponownie miał o sześć punktów więcej, a dobrą robotę robiły szybko wchodząca pod kosz Sharnee Zoll-Norman oraz trudna do powstrzymania Linskens. Drużyna TS-u nie ustąpiła kroku i jeśli tylko nie zawodziła skuteczność, to trzymały się blisko gospodyń, lecz końcówka należała już do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego, które zagrały na jeszcze lepszej skuteczności, do tego notując przechwyty i na przerwę zeszły z wynikiem 42:28. Doskonale pracował duet Zoll-Linskens. Szkoda jedynie Katarzyny Dźwigalskiej, które dostała więcej minut przy słabszym rywalu, a w ostatnich sekundach drugiej części meczu najpierw nie trafiła z dystansu, a potem, równo z syreną, w sytuacji sam na sam z koszem.

Kiepsko zaczęły Akademiczki, bowiem mocno poturbowana została Julia Rytsikava, a w 24. minucie spotkania wspierana przez fizjoterapeutę z boiska schodziła Daria Stelmach. Białorusinka wróciła później do gry. Przewaga stopniała, ale to było chwilowe. Dzięki celnym rzutom osobistym miejscowe nawet powiększyły punktowy dystans, by w dalszej fazie tego pojedynku coraz bardziej odjeżdżać rywalkom, które często traciły piłkę i rzucały z bardzo niską skutecznością. Poskutkowało to różnicą 31 punktów przed ostatnimi 10 minutami.

W ostatniej partii nie doszło już do rewolucji na boisku i gorzowianki pewnie kontrolowały przebieg meczu, odskakując na ponad 40 punktów. Grające przez większość czasu siódemką zawodniczek ostrowianki zupełnie opadły z sił, co mocno odbiło się na celności. Na dodatek pięć przewinień popełniła Ewelina Jackowska, więc trenerowi Mirosławowi Trześniewskiemu zostało jeszcze mniej alternatyw. Ekipa gospodarzy do końca walczyła o przekroczenie granicy 100 punktów i to się udało, dzięki trafieniu Rytsikavy.

Za tydzień kolejne spotkanie InvestInTheWest ENEA Gorzów we własnej hali. Tym razem na Chopina przyjedzie Widzew Łódź, a więc ponownie rywal z dolnej połowy tabeli.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener InvestInTheWest ENEA Gorzów): Fajnie, że dziewczyny się skoncentrowały, że były głodne grania. Teraz, grając raz w tygodniu, to taka sytuacja będzie zawsze, że każda będzie walczyła o swoje minuty, pokazując na parkiecie swoją dobrą grę. To było widać. Dziewczyny podeszły do tego meczu bardzo poważnie i trzeba się z tego cieszyć. Graliśmy szerokim składem, dwie osoby zrobiły double'a. Julia kilkanaście punktów i kilkanaście zbiórek, Sharnee wykonała swoje i można ją było posadzić na ławkę. Wszystkie dziewczyny zagrały. Najmniej Daria Stelmach, a to z powodu zderzenia i trzeba ją było oszczędzać. Ariel Atkins ma problem z ręką i dlatego poza pierwszą kwartą już nie zagrała. Miała problem, że dostała w palec. To się już wygoiło, ale dwa dni temu znowu dostała w ten sam palec. Ręka rzucająca jest mocno otejpowana i trzeba z tym uważać. Pojedynek dobrze się dla nas układał i można było dać pograć innym zawodniczkom w większym wymiarze czasu.

Mirosław Trześniewski (trener TS Ostrovia Ostrów Wlkp.): Gratuluję zespołowi z Gorzowa. To drużyna bardzo zbilansowana i poukładana, zresztą jak zawsze. Kwestia tylko, na jakie zawodniczki ich stać. Z naszej strony bardzo mocno baliśmy się tego meczu, ze względu na to, że mieliśmy epidemię. Pięć zawodniczek w ostatniej chwili dołączyło do treningów, tj. wczoraj i przedwczoraj. To było widać po pierwszej połowie, gdzie całkiem dobrze sobie radziliśmy. Te dziewczyny robią duże postępy. W drugiej połowie odcięło nas całkowicie, zabrakło nam tlenu. Popełnialiśmy proste błędy. Ławki nie mamy zbyt szerokiej. Szkoda, bo można było troszkę dłużej utrzymywać lepszy styl, ale nie udało się. Taka jest koszykówka. Najważniejsze, że koszykarki robią postęp krok po kroku.

Katarzyna Dźwigalska (InvestInTheWest ENEA Gorzów): Pierwsza połowa może nie do końca była najlepsza w naszym wykonaniu. Mecz o 15, bez oprawy muzycznej... To wszystko dziwnie się od początku układało. Cieszę się, że po przerwie zdecydowanie mocniej, agresywniej wyszłyśmy w obronie. Nie pozwoliłyśmy już przeciwniczkom tak dużo ponawiać akcji w ataku. To się przełożyło na wynik. Fajnie, że wszystkie dziewczyny pograły, powalczyłyśmy o każdą piłkę, nie odpuszczałyśmy do końca. Cieszy zwycięstwo, dla nas bardzo ważne kolejne dwa punkty. Teraz mamy kolejny tydzień i szykujemy się do następnego spotkania. Dziękujemy bardzo kibicom za przybycie. Dopingu głośnego być nie mogło, ale fajnie, że byli z nami.

Ewelina Jackowska (TS Ostrovia Ostrów Wlkp.): W naszym wykonaniu to był bardzo słaby mecz. Nie miałyśmy pomysłu ani na obronę, ani na atak. Za dużo strat, za mało zbiórek. Takie spotkanie nie może się powtórzyć w naszym wykonaniu.

Katarzyna Jaworska (TS Ostrovia Ostrów Wlkp.): Szatnie się nie pomyliły, chociaż to było dosyć dziwne uczucie, trochę stresujące, ale też miło wrócić na to boisko. Co do samej gry, to nie było aż tak stresująco, bo kibice nie mogli śpiewać ani głośno dopingować. Fajne uczucie. Przyjechało kilku naszych kibiców i dawałyśmy z siebie wszystko. Sił zabrakło, ale też za dużo prostych błędów w obronie, za dużo strat.

InvestInTheWest ENEA Gorzów - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 100:47 (17:15, 25:13, 29:12, 29:7)

Gorzów: Linskens 16, Zoll-Norman 16 (1x3, 11as.), Papova 7, Atkins 4, Dźwigalska 3 oraz Juskaite 20, Prezelj 13 (1), Rytsikava 13 (1, 11 zb.), Fikiel 6, Stelmach 2.

Trener: Dariusz Maciejewski

TS: Osssowska 8, Jaworska 8, Bilotserkivska 7 (1x3), Wajler 5 (1), Podkańska 0 oraz Motyl 10 (2), Jackowska 9 (1), Nowicka 0.

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, eblk, energa basket liga kobiet, investinthewest enea gorzów, ts ostrovia ostrów wlkp. - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Przyjmę ziemię,humus itp. na

Przyjmę ziemię,humus itp. na podniesienie terenu w Chwalęcicach

Zobacz ogłoszenie

TRANSPORT PRZEPROWADZKI GORZOW

PRZEPROWADZKI PROFESJONALNIE KOMPLEKSOWO KRAJ-EUROPA Z EKIPĄ TRAGARZY LUB BEZ TEL.667-903-199 ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ...

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Kierowca z C+E w transporcie

Firma transportowa zatrudni kierowcę z kategorią C+E do pracy w transporcie krajowym z możliwością niedalekich wyjazdów do Niemiec (okolice Berlina,..

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1