:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Gorzowski LiN // RAD - premiera płyty

Gorzowski LiN // RAD - premiera płyty

Nowy teledysk od gorzowskiego LiNa: https://youtu.be/n4wcQ_8SR3w

Premiera nowej płyty pod tytułem „RAD” gorzowskiego zespołu LiN

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1734453003272078/

Gościnnie: JaSon Aka Stasiek

(Afterparty w Klubie MagnetOffOn – z biletami wstęp wolny, bez wejściówki 10 zł)

20 stycznia 2018, godz. 20:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.

  LiN to trio Bartosza “Niedźwiedzia” Matuszewskiego (anTeny, król i wiele innych), przede wszystkim gitarzysty, wokalisty i multiinstrumentalisty gorzowskich, "okołomagnatowych" formacji. Perkusistą LiN jest Łukasz Machała (siła), zaś drugim gitarzystą został Tomasz Korytowski (znany z Energy, Jump i innych zespołów). LiN powstał w 2016 roku i obecnie rezyduje w klubie Magnetoffon. 

  Na płycie "RAD" zespół LiN ma introwertyczny stosunek do mody i popularnych ruchów muzycznych. Płyta faktycznie jest radioaktywnym zlewem elementów charakterystycznych dla wielu dekad muzyki i jednocześnie trudno jest ją z czymkolwiek porównać. Jarre'owska elektronika z garażowym zacięciem? Lata 80`te spod znaku Simple Minds czy Talk Talk w psychodelicznym sosie? Może!

   O dziwo jest to płyta spójna, chwilami zaskakująco radosna i radiowa, choć nie brak w niej mroków kosmosu, lęku przed śmiercią i samotnością. Przywraca wiarę w aranżację, rockową energię, muzyczną prostotę i teksty piosenek, bo słowa odgrywają tu znaczenie podobne do łamigłówek Lecha Janerki. Słowa krępująco szczere i bezlitosne dla ludzkich iluzji oraz potocznych nawyków, nie pozostawią nikogo obojętnym.

   Warto spojrzeć na "RAD" jako na całość, bo nad jej brzmieniem ostatecznym czuwał trójmiejski producent Piotr Pawlak. Wystarczy jednak płytę po prostu włączyć i połyka słuchacza sama. Szybko porywa w podróż w miejsca nieznane a lądowanie odbywa się już w zupełnie innym świecie.

  Próby wydania płyty w dużych i cenionych wytwórniach spełzły na niczym, okazały się kompletnym nieporozumieniem, stratą prawie roku z życia, co omal nie doprowadziło do zaniechania dalszych działań w ogóle. Lider formacji, Niedźwiedź skorzystał jednak z doświadczeń, które przyniosły mu m.in. koncerty z Błażejem Królem, zespołem anTeny i lokalna nadaktywność. Pieniądze na wydanie płyty zebrał w akcji croudfunding'owej. Muzycy w imię zasady DIY założyli label Czarna Korona by wspierać swoje i inne lokalne zespoły.

koncert gorzów, muzyka gorzów, lina, impreza gorzów, kultura gorzów - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Koncerty - Muzyka, - więcej informacji