:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C umiarkowane opady deszczu

Gorzowianie zaatakowali grupę wrocławskich kibiców żużla

Komunikaty policji, Gorzowianie zaatakowali grupę wrocławskich kibiców żużla - zdjęcie, fotografia

Zmuszanie osób do określonego zachowania, usiłowanie pobicia i uszkodzenie mienia, to zarzuty, które usłyszało pięciu pseudokibiców z Gorzowa Wlkp. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu czterech mężczyzn zostało już aresztowanych. Jeden z agresywnych napastników, który nie ukończył jeszcze 17 lat, za przestępstwa odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę /11 września 2016 roku/ na obwodnicy Międzyrzecza. Kierowca busa poinformował dyżurnego międzyrzeckiej jednostki Policji, że nieznani mężczyźni, ubrani w chusty i kominiarki, najpierw zajechali mu drogę a później uderzali w samochód, próbując w ten sposób zmusić przewożone przez niego osoby do wyjścia z auta. Dzięki szybkiej reakcji kierowcy i podjęciu przez niego decyzji, żeby pomimo zblokowania dogi, próbować odjechać z miejsca zdarzenia, nie doszło do kontaktu z pasażerami. Kierowca odjechał, wykorzystując niewielką lukę pomiędzy blokującym go pojazdem a barierami ochronnymi.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Dyżurny na miejsce wysłał patrole, a o zdarzeniu poinformował sąsiednie powiaty przekazując najistotniejsze informacje o sprawcach zdarzenia. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że zamaskowani mężczyźni zaatakowali grupę kibiców żużlowych, którzy wracali po meczu z Gorzowa Wlkp. W wyniku ich ataku, uszkodzony został pojazd. Właściciel oszacował straty na ok. 10 tys. zł. Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonego pojazdu i miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Praca międzyrzeckich policjantów była prowadzona wielotorowo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prowadzone były czynności procesowe, trwały przesłuchania i zbierano materiał dowodowy, a w tym samym czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego zbierali informacje i prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Do pierwszych zatrzymań agresywnych napastników doszło już następnego dnia. W efekcie swoich działań Międzyrzeccy policjanci ustalili i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn w wieku od 16 do 18 lat. W ich mieszkaniach zabezpieczyli kominiarki. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz zmuszania do określonego zachowania i usiłowania pobicia, za co kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeden z napastników, z uwagi na swój wiek, za przestępstwa odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, Sąd aresztował mężczyzn, jednego z nich na okres trzech miesięcy, natomiast trzech na okres jednego miesiąca.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Gorzowianie zaatakowali grupę wrocławskich kibiców żużla komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się