:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kierowców na drogach

Komunikaty policji, Funkcjonariusze dbają bezpieczeństwo kierowców drogach - zdjęcie, fotografia

Kiedy jedni na upragniony wypoczynek się udają, to drudzy mają już za sobą setki przemierzonych kilometrów wracając do swych domów. Cały czas nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwają lubuscy policjanci, którzy swe doświadczenie wykorzystują do pomocy kierowcom. Nie wszyscy jednak z troską o zdrowie innych wykazują się na drodze. Dlatego reakcja policjantów musi być szybka i proporcjonalna do zachowania, aby nieszczęśliwych zdarzeń na drodze uniknąć

Zabawa, wypoczynek i rozrywka uczniów trwa w najlepsze. O pierwszym dzwonku jeszcze nikt na poważnie nie myśli. Wakacje i urlopy to czas wyjazdów, aby okres ten spędzić jak najbardziej atrakcyjnie. Stąd liczne podróże. Częstym kierunkiem obieranym przez kierowców i ich rodziny jest Morze Bałtyckie. A jeśli tak, to świadomy wybór drogi S3 przez zmotoryzowanych jadących przez województwo lubuskie, która prowadzi właśnie na północ kraju. Z tym, że trwa właśnie budowa drugiej nitki tej ekspresowej drogi i szczególnie w okolicach Sulechowa, Międzyrzecza czy Gorzowa Wlkp. należy się liczyć z poważnymi utrudnieniami. W wielu miejscach tej arterii komunikacyjnej województwa lubuskiego widoczni są policjanci, którzy reagują na wszelkie przypadki łamania prawa. Tutaj liberalne podejście mundurowych z drogówki powodowało by, że Ci kierowcy, którzy na drodze wykazują się perfidią, po kontroli drogowej wykazywali by się nią ponownie. Zbyt dużą cenę można zapłacić za tolerancje złych zachowań na drodze, aby pozostawić je bez reakcji.

Tylko w godzinę policjanci z Międzyrzecza interweniowali trzykrotnie. W pierwszym przypadku kierujący z województwa dolnośląskiego w obszarze zabudowanym pędził 91 km/h i omal nie stracił prawa jazdy. Drugi to młody ojciec, który w centrum Międzyrzecza prowadząc fiata rozmawiał przez telefon, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewoził dziecko bez fotelika. Zarobił 13 punktów karnych i 500 złotych mandatu. Kolejny to kierujący passatem, który na wiadukcie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, pędził niemal o 40 za dużo. W międzyczasie policjanci pomogli kierującemu, który źle się poczuł i korzystał z pasa wyłączonego z ruchu przy zjeździe na S3.

Ruch na S3 szczególnie w okresie wakacyjnym jest spory. Każdy kierowca chce skorzystać z komfortu darmowej drogi ekspresowej. W wielu momentach ruch jest większy niż przyjęte natężenie tej arterii komunikacyjnej i tworzące się w efekcie miejscowe spowolnienia czy nawet korki. Warto mieć to na uwadze i korzystać chociażby ze starej drogi krajowej nr 3, która świeci pustkami.

Policjanci mają dużo pracy. Kiedy jedni kończą służbę, w ich miejsce gotowi są już koledzy, którzy ją rozpoczynają. Kontrola zachowań kierowców przy takim natężeniu pojazdów musi być stała. Tu zawsze coś się dzieje. Doświadczenie policjantów połączone ze zdrowym rozsądkiem kierowców z pewnością bezpieczeństwo zmotoryzowanych poprawi. Chcemy, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu mając w pamięci tylko wspaniałe chwile związane z odpoczynkiem, a nie traumatyczne doświadczenia zebrane na drogach.

Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo kierowców na drogach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się