:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C umiarkowane opady deszczu

Firma BriVictory planuje grupowe zwolnienia

Zarząd BriVictory poinformował przyzakładowe związki zawodowe o planowanych zwolnieniach grupowych. To nowość. Dotychczas pracodawca zapewniał, że zwolnień grupowych nie będzie.

Dyrektor zakładu Henry Fang potwierdził, że firma planuje wstrzymać produkcję, co nie oznacza jednak, że fabryka zostanie zamknięta.

- Faktem jest, że w tym roku nie mamy zbyt wielu zamówień, dlatego planujemy wstrzymać produkcję. Nie zamykamy jednak fabryki. Czekamy na poprawę sytuacji na rynku i odrobinę zwalniamy. Kiedy sytuacja na rynku się poprawi zaczniemy od nowa. Będziemy się starać przenieść naszych pracowników do innych naszych fabryk tak, aby w przyszłości, kiedy odzyskamy odpowiednią ilość zamówień, wrócili – mówi Fang.

Chcąc się porozumieć z pracodawcą związkowcy przedstawili warunki zawarcia ewentualnego porozumienia. – Jeśli porozumienia nie będzie, wejdziemy w spór zbiorowy z pracodawcą – mówi przewodnicząca przyzakładowego związku zawodowego Agnieszka Wydra.

Jeśli zwolnienia dojdą do skutku pracę miałoby stracić 50 osób. Zgodnie z umową z Kostrzyńsko Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną BriVictory musi zainwestować 56 mln zł i utworzyć do końca 2013 roku prawie 2 tysiące miejsc pracy. Jeśli nie dotrzyma warunków umowy, w zależności od stopnia uchybień, albo straci zezwolenie i będzie musiała zwrócić wszystkie ulgi, m.in. wielomilionową pomoc od rządu, albo też dostanie czas na usunięcie tych uchybień. W pierwszym kwartale 2014 roku przedstawiciele specjalnej strefy ekonomicznej będą kontrolować, czy zapisy umowy są dotrzymywane.

Firma BriVictory planuje grupowe zwolnienia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się