:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C słabe opady deszczu

Finał Tygodnia Bliskości

Finał Tygodnia Bliskości

Jak prawidłowo pielęgnować noworodka? Kąpać malucha przed czy po karmieniu? Czy lepiej namydlić malca na przewijaku i potem włożyć do wanienki, czy od razu umyć wodzie? Na te, i inne pytania dotyczące pielęgnacji noworodka i niemowlęcia odpowiadały dziś położne z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podczas Finału Tygodnia Bliskości. W Gorzowie akcja była zorganizowana pod hasłem Bobasy Przytulasy.

Na stoisku przygotowanym przez gorzowski szpital przez 5 godzin dyżurowały położne z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności oraz z Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem. Panie Martyna Sławińska i Marzena Suchecka odpowiadały na pytania rodziców, którzy czekają na narodziny swojego potomka i doradzały tym, którzy pierwsze chwile bliskości z maluszkiem mają już za sobą. Każdy mógł sprawdzić czy umie prawidłowo zmienić pieluszkę i czy właściwie trzyma dziecko podczas kąpieli. Rodzice pytali też o zalecenia dotyczące szczepień,  prawidłową technikę pielęgnacji nosa, uszu i sposoby radzenia sobie z ciemieniuchą.

Na spotkanie z położnymi z gorzowskiego szpitala do Galerii Askana  przyszło około 30 osób.

Podczas akcji zorganizowanej przez mamy z facebookowej grupy Gorzów w Chuście  można było się nauczyć m.in. noszenia dzieci w chustach i prawidłowego mierzenia długości stopy przed kupnem obuwia dla malców stawiających pierwsze kroki i tych, którzy już twardo stąpają po ziemi.

Relację z Finału Tygodnia Bliskości będzie można też zobaczyć w programie Rodzina na Plus emitowanym w piątek 13 października o godz. 17.50 na antenie TVP3 Gorzów Wielkopolski.

 

szpital gorzów, tydzień bliskości, dzieci, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szpitale - Zdrowie , - więcej informacji