:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Festiwal im. Michaliny Wisłockiej

Festiwal im. Michaliny Wisłockiej

Festiwal im. Michaliny Wisłockiej

Koncerty Marii Sadowskiej, Ani Dąbrowskiej, Krzysztofa Daukszewicza i Przemysława Raminiaka, plenerowy pokaz filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, spektakl teatralny „Paryż i Ty”, spotkania autorskie z twórcami kultury, strefy zdrowia i możliwość rozmów ze specjalistami z różnych dziedzin m.in. kardiologii, ginekologii i edukacji seksualnej, debaty na temat miłości i zdrowia a także X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym – to główne punkty Festiwalu Michaliny Wisłockiej, który odbędzie się w dniach 7-9 lipca w Lubniewicach.

Organizatorzy dołożyli starań, żeby program Festiwalu Michaliny Wisłockiej zawierał propozycje z zakresu trzech ważnych obszarów nauki, zdrowia i kultury. Podczas festiwalu odbędą się spotkania z autorami książek, które w różnorodny sposób ujmują tematykę naszej seksualności, między innymi: dr hab. Januszem L. Wiśniewskim – autorem „Samotności w sieci” i wielu innych książek cenionych przez czytelników, Hanną Bakułą, malarką i felietonistką i prof. Zbigniewem Izdebskim, badaczem i seksuologiem – autorami książki „Seks. Teoria i praktyka”, dr Andrzejem Depko, seksuologiem - autorem książki „Chciałabym, chciała… O czym Polki marzą w łóżku” oraz Violettą Ozminkowski – autorką książki „Michalina Wisłocka. Sztuka kochania gorszycielki”.

Na lubniewickim rynku przez trzy dni będą się odbywać spotkania na temat miłości, zdrowia oraz seksualności z udziałem najznakomitszych w Polsce specjalistów z dziedziny seksuologii, położnictwa, ginekologii, kardiologii, psychologii, prawa i psychiatrii. W debatach naukowych udział wezmą m.in. prof. Artur Mamcarz – kardiolog, dr Andrzej Depko – seksuolog, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog. Będą rozmowy o seksualności kobiet i mężczyzn w wymiarze medycznym, społeczno-kulturowym oraz obyczajowym.

W trakcie X Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym, która odbędzie się 8 lipca w godz. 15:00-17:30, zaprezentowane zostaną pogłębione analizy wyników najnowszego badania „Badanie prof. Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy Seksualność Polaków 2017”. Udział w niej wezmą wybitne postaci ze świata medycyny. Rozmawiać będziemy o trudnościach w obszarze zdrowia seksualnego, w tym zaburzeniach erekcji, z perspektywy różnych dziedzin medycyny.

Festiwal Michaliny Wisłockiej to także wiele warsztatów, w tym warsztaty kulinarne z Dawidem Szkudlarkiem – zwycięzcą programu TOP CHEF, warsztaty jazzowe oraz warsztaty dla dzieci.

Nie zabraknie również innych atrakcji. W programie m.in. codzienne dancingi i ogniska na plaży wzorem tych z filmu „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, animacje dla dzieci, targi krzewów i zdrowej żywności.

Festiwal Michaliny Wisłockiej organizowany jest na cześć najbardziej znanej polskiej ginekolożki – Michaliny Wisłockiej, która zrewolucjonizowała postawy Polaków, zwłaszcza kobiet, wobec seksualności. Jej pobyty w Lubniewicach w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku były inspiracją do napisania bestsellerowej książki „Sztuka Kochania”, która sprzedana została w 7 mln. egzemplarzy.

Organizatorami Festiwalu Michaliny Wisłockiej są Urząd Miasta w Lubniewicach oraz Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Warszawski, Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz firma Polpharma i zainicjowany przez nią Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego.

Więcej informacji o Festiwalu na: www.festiwalmw.pl

Więcej informacji udziela:

Anna Robak-Reczek

Starsza Specjalistka ds. Brand PR

Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.

mail: [email protected]

tel.: +48 607 697 894

festiwal im. michaliny wisłockiej, koncerty, zdrowie gorzów, festiwal gorzów, x ogólnopolska debata o zdrowi seksualnym - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się