:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Druga przegrana Akademiczek z Ramlą i skomplikowana sytuacja awansu

egorzow.pl - Marcin 28/11/2019 19:42

InvestInTheWest Enea Gorzów - Elitzur Ramla 88:95

W przedostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów przegrały przed własną publicznością z Elitzur Ramla 88:95. To dość mocno komplikuje kwestię awansu, choć na koniec tej fazy wszystkie drużyny grupy mogą mieć taki sam bilans.

Już od pierwszego gwizdka obie drużyny mocno ruszyły do ataku, lecz dobra postawa w defensywie gorzowianek przekładała się większą liczbę akcji. Szkoda tylko, że nie wszystkie były wykorzystane. Po trafieniu Cheridene Green Akademiczki po niespełna 3,5 minuty wyszły na pierwsze prowadzenie, choć nie trwało ono długo. Oumou Kalsoum Toure najpierw zapunktowała spod kosza, a potem z dystansu. Nikogo jednak nie dziwiło to, że pojedynek był wyrównany. Na niekorzyść gości działał jednak fakt, że miały na koncie aż cztery przewinienia w bardzo krótkim czasie. Istotne było też to, czego bardzo brakowało w poprzednich meczach. Niezłą formę miejscowe prezentowały jeśli idzie o rzuty za trzy. Dwukrotnie za tyle trafiła kapitan Katarzyna Dźwigalska a raz... Kahleah Copper, dla której dotąd była to rzadkość. Rywalki jednak nie odstawały, a wręcz przeciwnie, zbudowały minimalną przewagę, gdyż coraz lepiej z wejściami pod kosz radziła sobie Tiffany Mitchell. Znakomicie zagrała jednak Chloe Jackson, zdobywając cztery punkty w ciągu zaledwie kilku sekund, gdyż po pierwszy rzucie szybko odebrała piłkę i na tuż przed syreną wyprowadziła gorzowski zespół na prowadzenie 25:24.

W kolejnych minutach wynik wciąż oscylował wokół remisu, a przyjezdne tylko na chwilę wyszły na najwyższe dotąd swoje prowadzenie. Wkrótce gospodynie zmniejszyły stratę do jednego "oczka", głównie za sprawą Jackson. Po stronie Elitzur groźne pozostawały Mitchell i Toure. Nie miała natomiast szczęścia Laura Juskaite, nie mogąca trafić do kosza z gry. Zdobyte punkty zawdzięczała rzutom osobistym aż do ostatniej minuty drugiej części spotkania, kiedy to trafiła z dystansu, dając prowadzenie 41:40. Chwilę później "dwójką" poprawiła Copper i na przerwę AZS schodziłby z rezultatem 43:40, gdyby nie strata w środku boiska i punkty Tijany Krivacevic.

Źle rozpoczęły Akademiczki trzecią partię, przez co straciły prowadzenie. Przeciwniczki jednak nie odskoczyły, nie wykorzystując gorszej skuteczności miejscowych, bowiem same też nie trafiały najlepiej. W konsekwencji nadal mieliśmy więc twarde starcie w bliskim kontakcie. Z czasem koszykarki tylko podkręciły odrobinę tempo i nastawiły celowniki. Na niespełna cztery minuty przed końcem tej kwarty słabo prezentowała się statystyka przewinień. Aż trójka graczy z Gorzowa miała trzy faule na koncie. Ten element zdecydowanie lepiej kontrolowały zawodniczki Ramli, dzięki czemu nie groziły im co chwilę rzuty osobiste. Na szczęście dla gorzowianek nie najlepiej wykorzystywały własne próby. Mimo to, zdołały zbudować odrobinę większą przewagę. Przed ostatnimi 10 minutami rywalizacji prowadziły 58:53, gdyż w samej końcówce za trzy trafiła Brittany Boyd.

Podopieczne Dariusza Maciejewskiego wyraźnie straciły na animuszu. Brakowało zbiórek, a do tego pojawiały się problemy z przebiciem przez defensywę gości. Drużyna z Izraela przez chwilę prowadziła nawet siedmioma punktami, ale gospodarze w porę się obudzili i po dwóch przechwytach, po których za dwa trafiła Agnieszka Kaczmarczyk, a za trzy Juskaite, mieliśmy remis w meczu i "oczko" straty w dwumeczu. Wtedy jednak przyjezdne odpaliły przy próbach z dystansu i przekroczyły kolejną granicę, prowadząc tym razem 8 punktami. Różnica utrzymywała się na podobnym poziomie, ale dobry fragment gry Green pozwolił zbliżyć się do rywalek. Po faulu na gorzowskiej zawodniczce drugi faul techniczny, poprzez wyjście ze swojej strefy, popełnił trener Elitzur Ramli i musiał udać się do szatni. Przyznany za to rzut wykorzystała Juskaite, a później na 75:78 rzuciła Green z linii rzutów wolnych. Skuteczne były jednak Izraelki, a przynajmniej myliły się rzadziej niż gorzowianki. Odrabianie szło jak po grudzie, ale emocje towarzyszyły temu starciu do samego końca. Na 33 sekundy przed ostatnią syreną było 88:91, bowiem z dystansu trafiła Laura Juskaite. Ostatnią przerwę wykorzystali goście, a już wcześniej zrobił to szkoleniowiec miejscowych. Mitchell jednak trafiła mimo pressingu, a w odpowiedzi bez powodzenia zakończyła się akcja AZS-u.

To mocno utrudnia sytuację InvestInTheWest Enea Gorzów, ale szanse na awans wciąż są duże dla każdej z czterech drużyn, mimo że pozostał już tylko jeden mecz fazy grupowej. Gorzowianki i KP Brno są w tej gorszej sytuacji, bo ich bilans wynosi 2-3, a będą walczyć z drużynami o bilansie 3:2, czyli Botas SK i Ramlą. Rozstrzygać mogą małe punkty i pojedynki bezpośrednie. Kolejne spotkanie Akademiczki rozegrają w Toruniu z Energą już w najbliższą niedzielę w ramach 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener InvestInTheWest Enea Gorzów): Mieliśmy słaby mecz, jeżeli chodzi o defensywę. Nie zrealizowaliśmy nic z tego, co sobie zakładaliśmy. Wydawało mi się, że z czasem, szczególnie po przerwie, kiedy sobie porozmawiamy więcej, niż tylko na time-oucie, będziemy mieli sytuację, która będzie dla nas korzystniejsza, a cały czas mieliśmy wielkie kłopoty. Przy takiej dobrej grze jak Ramli, gdzie mieli prawdziwego lidera, rozgrywającą z bardzo wysokiej półki, czyli Boyd, to mieliśmy problemy. Przegraliśmy po raz pierwszy zbiórkę i w ataku właściwie nas nie było. Nie było w ogóle centrów, dopiero w samej końcówce Cheri się obudziła. Nie było sytuacji, że ktoś grał bardzo równo. Chloe zagrała najlepsze swoje zawody, ale przy tak słabej defensywie wkradała się nerwowość. Zdobyliśmy 88 punktów i przegraliśmy mecz, co znaczy, że to nie jest kwestia ofensywy, tylko defensywy. Nie byliśmy sobą. Czy to zwycięstwo z Bydgoszczą tak zadziałało? Czy po prostu styl, który ma Ramla, kompletnie nam nie odpowiada. Trzeba to na spokojnie przeanalizować i wyciągnąć z tego wnioski. Widzę realne szanse awansu, ale z tego, co wiem od naszego agenta, to Botas szuka klasowej zawodniczki i kładzie duże pieniądze na stół. Czy znajdą? To się okaże, bo czasu nie ma za wiele. Na pewno będzie nam łatwiej, ale w Turcji zawsze gra się bardzo trudno. Będziemy walczyć do samego końca, położymy wszystko na jedną szalę, bo ten mecz jest dla nas kluczowy w kwestii wyjścia z grupy.

Eliyahu Rabi (Elitzur Ramla): Jestem dumny z moich graczy. W ostatnich dwóch meczach w lidze nie naciskałem ich zbyt mocno, bo wiedzieliśmy, że to spotkanie jest dla nas bardzo ważne. Chcemy się zakwalifikować się do kolejnej rundy. Wiemy, że Gorzów jest naprawdę dobrym zespołem, zorganizowanym, z dobrym sztabem. Moje koszykarki zagrały zgodnie z planem, podejmowały dobre decyzje, szczególnie w ofensywie. Cieszę się, że wygraliśmy.

Chloe Jackson (InvestInTheWest Enea Gorzów): Zgadzam się z trenerem. Trzeba oddać uznanie rywalkom, bo zagrały bardzo dobrze, były zdyscyplinowane przez cały mecz. Nie zagrałyśmy pełnych 40 minut, nie miałyśmy organizacji w defensywie, co one wykorzystały.

Tiffany Mitchell (Elitzur Ramla): To był trudny mecz od początku do końca. Gorzów ma bardzo dobry zespół. Wiedzieliśmy, jak ważne jest to spotkanie. Starałyśmy się skupić, nawet kosztem ligi.

InvestInTheWest Enea Gorzów - Elitzur Ramla 88:95 (25:24, 18:18, 15:21, 30:32)

Gorzów: Copper 19 (1x3), Juskaite 17 (3, 10 zb.), Green 17, Prezelj 9 (1), Dźwigalska 6 (2), oraz Jackson 12, Kaczmarczyk 6, Maiga 2.
Trener: Dariusz Maciejewski

Ramla: Mitchell 30 (12 zb.), Rotberg 18 (4x3), Boyd 17 (2, 10 zb.), Toure 14, Krivacevic 12 (1), oraz Gitchenko 2, Danan 2, Garzon 0.
Trener: Eliyahu Rabi

Sędziowie: Simon Unsworth (Wielka Brytania), Josip Mikulić (Chorwacja), Irina Konan  (Białoruś)
Komisarz: Hannu Kauppinen (Finlandia)

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, energa basket liga kobiet, eurocup, puchar europy, investinthewest enea gorzów, elitzur ramla - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie 61,59 m2 Górczyn

Mieszkanie 3 pokojowe na Górczynie przy ul. Sosnkowskiego, usytuowane na wysokim parterze. Powierzchnia - 61,59 m2. Salon częściowo połączony z..

Zatrudnie pracownika(męzczyznę

Zatrudnie pracownika(męzczyznę )do Hurtowni w Gorzowie Wlkp. Praca polega na przygotowaniu zamówien ,załadunku,itp . Towary takie jak folia..

Magazynier

Magazynier Firma produkcyjna zatrudni magazyniera do pakowania towaru. Praca od poniedziałku do piątku. Praca polega na przygotowaniu materiału..

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1