:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Doskonałe otwarcie pucharowej przygody InvestInTheWest Enea Gorzów

egorzow.pl - Marcin 17/10/2019 19:36

InvestInTheWest Enea Gorzów - KP Brno 93:57

Fantastyczną inaugurację tegorocznych zmagań w Eurocup Women zaliczyły koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów. W pierwszym meczu pokonały przed własną publiczność KP Brno aż 93:57.

Niecodzienne rozpoczęcie miało to spotkanie, bowiem czwórka kibiców gości, ubrana w klubowe, zielone barwy, zagrała na trąbkach, ale nie typowo kibicowskich, a normalnych dętych instrumentach. Przygrywali również w dalszej części rywalizacji, ale głośniejsi od fanów AZS-u nie byli. Przyjezdnym to nie pomogło, ani też nie przeszkodziło miejscowym, które rozpoczęły od serii 9:0, co skłoniło trenera KP do poproszenia o przerwę. Dopiero po jedenastu punktach gorzowianek trafiły koszykarki z Brno, a dokładnie Emily Potter. To był naprawdę wyśmienity początek Akademiczek, dzięki czemu szybko okazję do gry dostały Chloe Jackson i Wiktoria Keller. Na cztery minuty przed końcem kwarty było 20:4, ale właśnie wtedy zaczęły nieco nadrabiać Czeszki, ostatecznie zmniejszając straty do 9 "oczek".

W drugiej partii znów dała o sobie znać nieskuteczność, ale miejscowe utrzymywały prowadzenie. Pojedynek jednak zdecydowanie się wyrównał. Zawodniczki z Brno najwidoczniej już trochę się oswoiły z gorzowską halą i po 13 minutach niemalże wyrównały. Przy stanie 24:23 czas wziął Dariusz Maciejewski i jego rady najwidoczniej się przydał, bo gospodynie nie dały się wyprzedzić. Mecz naprawdę mógł się podobać, ponieważ gra bardzo szybko przenosiła się spod jednego kosza pod drugi. Później koszykarki z Gorzowa ponownie odskoczyły, a odnotować należy świetne poświęcenie liderki zespołu. Kahleah Copper uratowała piłkę przed wyjściem na aut, a później dołączyła do akcji, dostała piłkę od Jackson i celnie rzuciła za trzy, dzięki czemu było już 34:26. Falowo układała się jednak ta gra i do przerwy mieliśmy rezultat 38:32. Niesamowite były statystyki czołowej Amerykanki AZS-u, która już wtedy miała na swoim koncie 24 punkty!

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Czeszek. Copper została sfaulowana Gabrielle Alise Green, a interweniowała tam jeszcze Eva Kopecka, po chwili upadając na parkiet z płaczem i uszkodzonym stawem skokowym. Do końca już nie zagrała, dużo czasu leżąc obok ławki rezerwowych, a potem siedząc z lodem przyłożonym do stopy. To zburzyło morale gości, a swój koncert dalej grała Copper. Blisko trzech minut potrzebowały przyjezdne, by zdobyć pierwsze punkty w tej części rywalizacji, a chwilę później dołożyć kolejne. Potem jednak do głosu ponownie doszły gorzowianki, mocno powiększając przewagę i właściwie bardzo pewnie kontrolując to starcie, często przejmując też piłkę. Dziewczyny z Brno nie potrafiły wykorzystać nawet kontry. Rezultat 68:41 po 30 minutach oznaczał jedno - tego nie dało się już przegrać.

Po deklasacji 30:9 w trzeciej, w czwartej kwarcie Akademiczki już spokojnie grały do końca, a kolejne minuty otrzymały Keller, Agnieszka Kaczmarczyk czy Laura Juskaite. Szansę gry dostała również Karolina Matkowska, co oznaczało, że trener Maciejewski wykorzystał całą kadrę, a na pół minuty przed końcem wszystkie miały punkty na swoim koncie.

Ostatecznie InvestInTheWest Enea Gorzów wygrał 93:57. Kolejny mecz zagrają już w niedzielę w ramach 4. kolejki Energa Basket Ligi. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów podejmie DGT Politechnikę Gdańską. Do Eurocupu wracamy za tydzień wyjazdowym pojedynkiem z izraelską Ramlą.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener InvestInTheWest Enea Gorzów): Należą nam się słowa uznania za drugą połowę, bo w pierwszej graliśmy taki rollercoaster. Kiedy graliśmy dobrze w defensywie, to były łatwe punkty w ataku. Później, przy rotacjach, zaczęły się złe wybory w ofensywie, nieprzygotowane rzuty, za dużo strat i to napędziło zespół z Brno, który zdobywał łatwe punkty. Musieliśmy wrócić do naszej koszykówki, którą lubimy, do większej rotacji i do tego, że pierwszą opcją jest szybki atak. Graliśmy szybko, agresywnie i to miało efekt końcowy. To puchar i małe punkty są ważne, bo czasami może ich zabraknąć. Graliśmy o duży wynik. Te 36 punktów w przekroju pierwszej połowy to było to, czego oczekiwaliśmy. To najlepsze określenie, że Jackson gra bojaźliwie. To przyczyna tego, że nie jest dla nas na tyle przydatna, byśmy ją chcieli. Gramy co trzy dni, treningów jest mało, a w środę miała najlepszy trening, od kiedy przyjechała. Myślałem, że zagra zdecydowanie więcej, ale przy takich rotacjach było widać, że nie kontroluje tej gry. Jeśli "jedynka" tego nie robi, to przekłada się na nerwową sytuację pozostałych dziewczyn. Chloe na pewno nie jest podstawową rozgrywającą, ale mamy Kasię, która jest w naprawdę dobrej dyspozycji. Kahleah lubi z nią grać, bo lubi szybką koszykówkę, a Kasia jest stworzona do graczy, którzy wbiegają po skrzydłach, bo uruchamia pierwsze podanie. Nie wiem, czy nie najlepiej w polskiej lidze.

Dusan Medvecky (trener KP Brno): Gratulacje dla Gorzowa za zwycięstwo. Grali bardzo agresywnie w obronie, mieliśmy z tym problem. Copper robiła z naszą obroną co chciała. Doszliśmy w drugiej kwarcie, ale w trzeciej i czwartej gorzowianki pokazały różnicę między polską a czeską ligą. Zasłużenie wygrały. Copper nie dała nam wytchnąć. Rywalki nas przytłoczyły.

Kahleah Copper (InvestInTheWest Enea Gorzów): To był świetny mecz dla nas. Po naszych kilku ostatnich meczach istotne były dla nas zbiórki. Cały tydzień przygotowywaliśmy się, by być bardziej agresywnymi w obronie i myślę, że zagrało to na naszą korzyść. Brno też dobrze zagrało, ale to my wygraliśmy. Starałam się robić wszystko dla zespołu. Szybko się przyzwyczaiłam do tutejszych fanów. Kocham to środowisko, tą energię, która sprawia, że czuję się dobrze i gram świetnie.

Katarzyna Dźwigalska (InvestInTheWest Enea Gorzów): Na pewno zwycięstwo było nam potrzebne. Musimy budować swoje morale i siłę, nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. Musimy czuć się pewnie, że potrafimy grać w koszykówkę. Jak będziemy grały agresywnie w obronie, jak na początku meczu i w drugiej połowie, pomińmy drugą kwartę, to będzie dobrze. Z dobrej obrony biorą się łatwe punkty. To, co lubimy, czyli grać szybko i agresywnie w ataku i obronie. Co do przeciwnika, to grały bardzo szybko. To młody zespół, grający radosną koszykówkę. Nie zastanawiają się długo nad rzutami. Podobną drużynę mamy w niedzielę i to fajne przetarcie przed kolejnym meczem ligowym.

InvestInTheWest Enea Gorzów - KP Brno 93:57 (22:13, 16:19, 30:9, 25:16)

Gorzów: Copper 33 (1x3, 11 zb.), Green 16 (11 zb.), Prezelj 15 (1), Dźwigalska 3 (1), Maiga 2 oraz Keller 11 (1), Juskaite 7 (1), Kaczmarczyk 2, Jackson 2, Matkowska 2.

Trener: Dariusz Maciejewski

Brno: Potter 14, Green 4, Kopecka 2, Grinsven 2, Andelová 0, oraz Stara 13 (1x3), Remenarova 9 (1), Hadacova 7, Dudackova 6, Berankova 0, Tarkovicova 0.

Trener: Dusan Medvecky

Sędziowie: Jelena Tomic (Chorwacja), Gintaras Maciulis (Litwa), Andžej Urbanovič (Litwa)

Komisarz: Andres Tobi (Estonia)

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, energa basket liga kobiet, eurocup, puchar europy, investinthewest enea gorzów, kp brno - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usuwanie gniazd os i

Od ponad 30 lat wykonujemy usługi w zakresie zwalczania szkodników. Dezynsekcja Deratyzacja Dezynfekcja Dezodoryzacja Fumigacja-gazowanie..

Busy do Holandii -Tanie Busy

Struś trans specjalizuje się w przewozach osobowych, z przyjemnością pojedziemy z Tobą w trasę Kursujemy codziennie w wybranej przez Ciebie..

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1