:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Dom pod zwariowaną gwiazdą

Dom pod zwariowaną gwiazdą

Miejski Ośrodek Sztuki
zaprasza na
KINO i SZTUKA
-------------------------
DOM POD ZWARIOWANĄ GWIAZDĄ
film Rafała Wilka

po projekcji spotkanie z artystą poprowadzi Marta Gendera
-------------------------
17.10.2017, 18:00
-------------------------
Film opowiada mało znaną historię warszawskiego zoo, jego opiekunów i mieszkańców. W modernistycznej willi, zwanej Domem pod Zwariowaną Gwiazdą, zbiegły i przechowały się niezwykłe historie przebywających tam gości (także zwierząt). Podczas okupacji Warszawy dyrektor zoo Jan Żabiński wraz z żoną Antoniną, z ogromnym poświęceniem ukrywali Żydów w swojej willi znajdującej się na terenie Ogrodu, za co po wojnie zostali uhonorowani tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.
-------------------------
Rafał Wilk (ur. 1979) – absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka. Realizuje cyfrowe animacje wideo, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej na płótnie. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii i filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości. Mieszka i pracuje w Warszawie.
-------------------------
KINO i SZTUKA
Łączymy nasze siły, czyli sztukę, film oraz edukację. Duży ekran oddajemy artystom wizualnym – autorom filmów pełnometrażowych, dokumentalnych, fabularnych, animacji czy wideo performance. Wyświetlamy filmy reżyserowane przez kuratorów oraz artystów, które wychodzą poza ramy tradycyjnego kina. Prezentujemy kino, które jest otwarte na tradycję i eksperyment oraz takie, które nie jest obojętne na kwestie społeczne. „KINO i SZTUKA” to także okazja do dyskusji z twórcą filmu – po projekcji kinowej zapraszamy na spotkania z artystami.
-------------------------
Wstęp wolny
-------------------------
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. (95) 733 25 66
fax (95) 733 25 60

rafał wilk, kino i sztuka, dom pod zwariowanĄ gwiazdĄ, sprawiedliwych wśród narodów Świata, miejski ośrodek sztuki - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wystawy , - więcej informacji