:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C lekkie zachmurzenie

Do 31 stycznia przedłużony został przetarg na dostawę nowych tramwajów dla MZK

Autobusy - Tramwaje - MZK , stycznia przedłużony został przetarg dostawę nowych tramwajów - zdjęcie, fotografia

Do 31 stycznia przedłużony został przetarg na dostawę nowych tramwajów dla gorzowskiego MZK. Początkowo zamknięcie przetargu planowano na najbliższy piątek, ale ponieważ napływało wiele pytań od zainteresowanych firm, termin przesunięto. W ciągu kilkunastu miesięcy od rozstrzygnięcia przetargu do Gorzowa ma trafić 14 nowoczesnych tramwajów, a jeśli pozwolą na to pieniądze, nawet więcej. MZK myśli o sześciu dodatkowych wozach, jeżeli zaś wybudujemy nowy odcinek linii tramwajowej na Górczyn, to jeszcze kolejne cztery. Mówi prezes MZK Roman Maksymiak.

MZK odczuwa na swojej skórze przedłużające się remonty gorzowskich ulic. - Musieliśmy wydłużyć okres eksploatowania autobusów, które chcieliśmy już wycofać, a które musiały zostać na ulicach zamiast tramwajów- mówi prezes spółki. Ale od razu zastrzega, że i z tym problemem sobie poradzono. Do Gorzowa trafią wkrótce nowe autobusy.

Gorzów charakteryzuje się najstarszym taborem tramwajowym w kraju. Teraz mamy 35 wysłużonych wozów. MZK chce na koniec 2018 roku uruchomić przynajmniej trasę Silwana- Wieprzyce z nowymi tramwajami mknącymi po zmodernizowanym torowisku. -Wtedy mogłaby ruszyć modernizacja trasy na Chrobrego - mówi Roman Maksymiak.

Wielki plan transportowy realizowany przez Gorzów w części miejskiej dotyczy modernizacji torowisk i budowy nowego odcinka na Górczyn oraz budowy systemu informacji pasażerskiej i monitoringu. Po stronie MZK jest zakup tramwajów i modernizacja zajezdni tramwajowych, tak by dostosować je do nowoczesnych wozów.

Do 31 stycznia przedłużony został przetarg na dostawę nowych tramwajów dla MZK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się