:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Debatowali o zwalczaniu przestępczości gospodarczej

Komunikaty policji, Debatowali zwalczaniu przestępczości gospodarczej - zdjęcie, fotografia

W czwartek 22 września w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., przedstawiciele Policji, Prokuratury, Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Izby Celnej spotkali się, aby wypracować jeszcze bardziej efektywny model współpracy w kontekście zwalczania przestępczości gospodarczej. Ma to pomóc w intensyfikacji takich mechanizmów przestępczych i zatrzymywaniu osób za to odpowiedzialnych.

Wyłudzanie podatku Vat, uszczuplanie podatku akcyzowego, czy inne działania przestępcze powodujące stratę na rzecz Skarbu Państwa oraz zasady prowadzenia postępowań przygotowawczych w tym zakresie, to tylko niektóre zagadnienia poruszane na czwartkowym spotkaniu. Te zostało otwarte przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosława Janiaka oraz jego Zastępcę ds. kryminalnych, insp. Jerzego Głąbowskiego.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli zainteresowanych instytucji, z którymi na co dzień współpracuje Policja, w ramach wykonywanych zadań. Podczas narady omówiono problematykę prowadzenia postępowań gospodarczych oraz sposoby zwalczania mechanizmów przestępczych, gdzie podejrzani powodują wysokie straty finansowe na rzecz Skarbu Państwa. W dyskusji zwrócono uwagę na jeszcze skuteczniejszy sposób dotarcia przez organy ścigania do sprawców przestępstw celnych i skarbowych. Służyć temu mają również zmiany w systemie organizacyjnym instytucji karno-skarbowych oraz samych przepisów w tym zakresie, proponowanych przez organy legislacyjne.

To z pewnością nie ostatnie spotkanie specjalistów, którzy codziennie wykorzystują swoje zawodowe doświadczenie w przedmiotowych kwestiach. Efektem ma być stworzenie właściwego algorytmu, aby zadania wykonywane przez poszczególne służby były realizowane profesjonalnie.

Debatowali o zwalczaniu przestępczości gospodarczej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się