:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C lekkie zachmurzenie

DBBL: Hit 5. kolejki dla Kozaryn Spedycja

Podsumowanie 5. kolejki Dream Burger Basket Ligi

W 5. kolejce DBBL mecz Kozaryn Spedycja z BPU zapowiadany był jako najciekwasze spotkanie kolejki i tak było. Od samego początku mecz był wyrównany. Pierwsze pięć minut spotkania to zaledwie 11 punktów zdobytych przez obie ekipy (6:5 dla Kozaryn Spedycja). Kolejna część tej kwarty to wygrana, tym razem 12:9 przez BPU i cała pierwsza kwarta przez Sukurs 17:15 i tak było przez całe spotkanie. Najwyższe prowadzenie to maksimum 10 punktów przez jedną lub drugą drużynę. Przewaga taka nie gwarantowała zwycięstwa, a 8-krotne zmiany prowadzenia oddają zaciętość tego spotkania. Końcówka pojedynku, a dokładnie 52 sekundy przed końcem, Kozaryn Spedycja wygrywało 10 pkt. (63:53) i każdy w hali wraz z zawodnikami myśleli, że już nic się nie zmieni i mamy zwycięzcę, jednak w koszykówce trzeba zdobywać punkty. O tym wiedział BPU, bo tylko oni w ostatniej minucie zdobywali punkty, goniąc wynik. Zabrakło jednego "oczka", aby dogonić i doprowadzić do dogrywki. Mieli ku temu szanse na 2 sekundy przed końcem. Konrad Jelski otrzymał 2 rzuty wolne, jego drużyna w tym momencie przegrywała tylko 2 punktami. Wystarczyło trafić 2 wolne i dogrywka - niestety tylko 1 celny osobisty co skutkowało tym, że to Kozaryn Spedycja wygrał hit kolejki 63:62 i zajmuje 2. miejsce w DBBL.

Aż 4 zawodników punktowało dwucyfrowo (Sebastian Stempniewicz 17 pkt., Sebastian Sobieszczuk 14 pkt., Kamil Dojnikowski i Piotr Przyborowski po 11), a piąty zawodnik zaliczył dwucyfrowy wynik w zbiórkach (Olgierd Grzeszak - 11). W BPU wyróżniającym się zawodnikiem był Konrad Jelski, zdobywca 24 pkt. To te punkty pozwoliły na wyrównaną rywalizację w spotkaniu, choć zabrakło tej "wisienki na torcie" czyli trafienia na dogrywkę.

W drugim niedzielnym spotkaniu obrońca tytułu MK Zaune bez swojego lidera Pawła Doberschuetz bezproblemowo wygrało z beniaminkiem PogChamp 96:56. W MK Zaune pod nieobecność lidera wyrózniali się Jerzy Makara (28 pkt.), Wojciech Kowalik (18 pkt.) oraz po 15 pkt. Arkadiusz Świerczyński i Jacek Grygiel. Dla beniaminka m. in. punkty zdobywał Kacper Mamysz (20 pkt.).

Na pierwszym miejscu w DREAM BURGER Basket Lidze obrońca tytułu MK Zaune, a drugie zajmuje Kozaryn Spedycja, dzięki wygraniu niedzielnego spotkania.

Kolejne meczejak zawsze w niedziele od godz. 17:15 w hali II LO przy ul. Przemysłowej 22.

Żródło: Gorzowska Liga Amatorskiej Koszykówki (GLAK)

koszykówka, dream burger basket liga, dbbl, gorzowska liga amatorskiej koszykówki, glak - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się