:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Dariusz Rosati z wizytą w Gorzowie

Skrajna prawica jest niebezpieczna i może destabilizować pracę Parlamentu Europejskiego – tak uważa Dariusz Rosati, poseł PO, poranny gość Radia Gorzów. W Polsce wybory do europarlamentu w niedzielę. Weźmie w nich udział 28 państw - członków Unii Europejskiej. Dane szacunkowe mówią, że po wyborach 25 do 30 procent miejsc w europarlamencie przypadnie przedstawicielom nacjonalistycznych, eurospceptycznych czy wręcz antyunijnych ugrupowań. Takiego wyniku boi się Dariusz Rosati, kandydat PO do Parlamentu Europejskiego.

Dariusz Rosati twierdzi, że to nie Unia Europejska jest źródłem kłopotów, które napędzają poparcie partiom eurosceptycznym.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach od 22 do 25 maja. Najwcześniej, bo już w czwartek głosować będą: Holandia i Wielka Brytania. W piątek - Irlandia, Czechy. W sobotę głosy oddadzą wyborcy z Cypru, Łotwy, Malty i Słowacji. Dwudniowe sobotnio-niedzielne wybory ogłoszono we Francji i Włoszech. Pozostałe kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, swych przedstawicieli wybiorą w niedzielę 25 maja.

Ponadto Dariusz Rosati przekonywał że wstąpienie do strefy euro jest korzystne dla Polski. Rosati spotkał się z lubuskimi pracodawcami skupionymi w organizacji Lubuskich Pracodawców oraz w Lubuskim Sejmiku Gospodarczym. Tematem spotkania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej było wejście Polski do strefy euro i związane z tym konsekwencje dla polskich pracodawców i przedsiębiorców. Zbigniew Marcinkiewicz, prezes Lubuskich pracodawców przyznaje, że środowisko w tej kwestii jest podzielone.

Dariusz Rosati zapewniał, że wstąpienie Polski do strefy euro przyniesie naszemu krajowi i lokalnym przedsiębiorcom wiele korzyści.

Dariusz Rosati z wizytą w Gorzowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Egorzow.pl, - więcej informacji