:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Dalsze działania związanych ze zwalczaniem wirusa H5N8

Bezpieczeństwo, Dalsze działania związanych zwalczaniem wirusa - zdjęcie, fotografia

-Walka z grypą ptaków jest zadaniem ustawowym i nie przewidziane jest przerwanie działań związanych ze zwalczaniem wirusa H5N8. Wywóz odpadów odbywa się zgodnie ze wszystkimi procedurami- czytamy w opublikowanym dziś na stronie wojewody lubuskiego komunikacie.

To odpowiedź na niepokoje i protesty mieszkańców gminy Bogdaniec, na terenie której składowany jest obornik z ferm skażonych ptasią grypą.

""Transport, którym wywożony jest obornik, został należycie zabezpieczony. Obornik jest wywożony profesjonalnymi środkami za pomocą tzw. wanien. Po postulatach mieszkańców, dodatkowo firma zajmująca się wywozem będzie wykładać wanny folią lub łącza klap wywrotek będą poddawane piankowaniu, w celu prewencyjnego zabezpieczenia.

Teren na który wywożony jest obornik jest całodobowo pilnowany. Samochody wyjeżdżające z tego terenu są dezynfekowane, aby zminimalizować potencjalne ryzyko. Ponadto dla uspokojenia mieszkańców gminy zlecono Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska, aby dodatkowo przeprowadził kolejne odwierty w celu prewencyjnego zbadania podłoża ściółki. Dodatkowo zbadane zostaną jeszcze ujęcia wody jak również cieki wodne.

Przypominamy, że obornik został uprzednio pod nadzorem urzędowego lekarza weterynarii odkażony w celu likwidacji zawartego w nim ewentualnego wirusa z zachowaniem wysokiego poziomu bioasekuracji i obecnie nadal pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej gromadzony jest w miejscu, które spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa dla ludzi i dla środowiska. Przyjęte rozwiązanie jest w pełni bezpieczne""- głosi komunikat podpisany przez wicewojewodę lubuskiego Roberta Palucha.

Dalsze działania związanych ze zwalczaniem wirusa H5N8 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się