:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Czy minister Elżbieta Rafalska pomoże Gorzowowi?

Ministerstwa RP, minister Elżbieta Rafalska pomoże Gorzowowi - zdjęcie, fotografia

Czy minister Elżbieta Rafalska pomoże Gorzowowi? Taką nadzieję mają autorzy pisma do minister rodziny pracy i polityki społecznej, wśród nich przedstawiciele kilku gorzowskich fundacji i stowarzyszeń. Proszą o wparcie w staraniach o pieniądze na rewitalizację.

Jak już informowaliśmy, Gorzów wypadł z walki o pieniądze w konkursie Modelowa Rewitalizacja Miast. Do wzięcia było 5 mln złotych. Mieliśmy je przeznaczyć na rewitalizację Starego i Nowego Miasta oraz fragmentu Zawarcia. W drugim etapie konkursu pieniądze przyznano najlepszej dwudziestce. Gorzów był 23.
Na konkurs przeznaczono jednak ok. 70 mln zł, a wydano ponad 40 mln. Gorzowski magistrat ma więc nadzieję, że pozostałe pieniądze ministerstwo rozdysponuje wśród reszty uczestników konkursu.

Na to samo liczą autorzy pisma do minister Elżbiety Rafalskiej. - W tej chwili mieszkańcy i mieszkanki Gorzowa oraz środowiska pozarządowe przygotowują petycję do Ministra Rozwoju z prośbą o rozważenie możliwości rozdysponowania pozostałych środków na kolejne miasta w rankingu – czytamy w piśmie. I dalej: W przygotowaniu wniosku brały udział i organizacje, i mieszkańcy miasta, zostały uruchomione ogromne potencjały społeczne i nadzieje. Dlatego prosimy Panią, jako mieszkankę Gorzowa, o wsparcie naszych działań. Wierzymy, że w tak kryzysowych sytuacjach możemy liczyć na Pani wsparcie. Liczymy bardzo na Pani pomoc, gdyż bez Pani wsparcia Gorzów znowu pogrąży się w marazmie.

Dodajmy, że rozmowy z ministerstwem rozwoju w tej sprawie zapowiada także magistrat.

Czy minister Elżbieta Rafalska pomoże Gorzowowi? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ministerstwa RP, - więcej informacji