:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Cash Broker Stal Gorzów - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 17.09.2017r., godz. 16:30

Kiedy: 2017-09-17 , godzina: 16:30 | Gdzie: Stadion im. Edwarda Jancarza

ash Broker Stal Gorzów - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 17.09.2017r., godz. 16:30

1. mecz o brązowy medal PGE Ekstraligi

Żużel - 1. mecz o brązowy medal PGE Ekstraligi: Cash Broker Stal Gorzów - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 17.09.2017r., godz. 16:30, Stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie

 

Po fatalnej końcówce spotkania z Betard Spartą Wrocław mistrzowie Polski z 2016 roku pozostaje walczyć o brązowy medal. Wbrew pozorom, walka o trzecie miejsce, nie musi być nudna, a wszystko przez to, ze gorzowianie trafili na odwiecznego rywala, Falubaz. Tym razem musi zapaść rozstrzygnięcie. Remisu tutaj nie będzie i gra toczy się o prym na Ziemi Lubuskiej. A że o brąz? Zawsze to medal, a i tak jest to pierwszy raz w historii, choć wiadomo, że bić się o tytuł byłoby bardziej prestiżowo. Trener Stanisław Chomski zdecydował się na dość ciekawe zmiany w parach. Już nie Bartosz Zmarzlik będzie występować z juniorami, Krzysztof Kasprzak. Lider "żółto-niebieskich" ma wesprzeć tego, który był na ustach wszystkich po tym, jak nie uwzględniono go w półfinałowych wyścigach nominowanych. Mowa o Linusie Sundstroemie. Zielonogórzanie nie zamierzają nic zmieniać i będą liczyć, że do wysokiej formy wróci Jason Doyle. Nie ulega wątpliwościom, że każdy z zespołów ma swoje mocne i słabe strony. Wszystko będzie jednak zależeć od dyspozycji dnia. W końcu... derby rządzą się swoimi prawami.

- Coś trzeba zrobić, żeby było lepiej, a czas pokaże, czy było to dobre posunięcie czy nie. Jeżeli w tych najważniejszych, kluczowych meczach przegrywaliśmy w końcówce, to znaczy, że coś jest nie tak. Może nieodpowiednio zawodnicy są wtedy dobrani. Nie ma idealnych rozwiązań, zwłaszcza że sprawę komplikuje brak Nielsa Iversena. Z taką dyspozycją niektórych zawodników trzeba coś zaryzykować. A nuż może trochę utrudnimy życie rywalom. Myślę, że takiego meczu jeszcze nie było. To ostatnie spotkanie ligowe na naszym torze o wysoką stawkę. Raz, że o medal. Na pewno zrobiliśmy większe nadzieje, choć w przedsezonowych typowaniach niewielu nas widziało w play-offach. Wyznaczyliśmy sobie sami taki poziom i sami sobie jesteśmy winni, że nie jesteśmy w finale. Do tego dochodzą derby, które zawsze elektryzują i z rywalem zza miedzy każda ze stron chce wygrać. Tak samo do tego pojedynku zapewne podchodzą zielonogórzanie. Emocji będzie co niemiara i warto odwiedzieć ten stadion, żeby później nie żałować - mówił na konferencji trener Cash Broker Stali Gorzów.

Awizowane składy

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:

1. Jarosław Hampel

2. Jacob Thorssell

3. Patryk Dudek

4. Piotr Protasiewicz

5. Jason Doyle

6. Alex Zgardziński

Cash Broker Stal Gorzów:

9. Bartosz Zmarzlik

10. Linus Sundstroem

11. Martin Vaculik

12. Przemysław Pawlicki

13. Krzysztof Kasprzak

14. Rafał Karczmarz

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

 

Autor: Marcin Malinowski

żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, cash broker, stal gorzów, ekantor.pl falubaz zielona góra, derby - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Żużel, - więcej informacji