:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Cash Broker Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno 21.05.2017r., godz. 19

Kiedy: 2017-05-21 , godzina: 19:00 | Gdzie: Stadion im. Edwarda Jancarza

Cash Broker Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno 21.05.2017r., godz. 19

5. kolejka PGE Ekstraligi 2017

Żużel - 5. kolejka PGE Ekstraligi: Cash Broker Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno 21.05.2017r., godz. 19, Stadion im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej w Gorzowie

 

Niepokonani gorzowianie powracają po trzech tygodniach na własny tor. W szlagierowym starciu najlepszej żużlowej ligi świata zmierzą się z Bykami mogącymi pochwalić się obecnością wielu gwiazd w składzie. Fogo Unia nie może jednak mówić o znakomitym początku sezonu. Rozbili u siebie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 64:26 i wygrali z Get Well w Toruniu 46:44. Pomiędzy tymi dwoma spotkaniami doszło jednak do dość nieoczekiwanej porażki na własnym torze, kiedy to ulegli Betard Sparcie Wrocław 44:46. Biorąc pod uwagę rezultat osiągnięty przez Stal na Stadionie Olimpijskim (45:44) nasuwa się wniosek, że PGE Ekstraliga jest w tym sezonie piekielnie nieprzewidywalna. Wpływ na to mogła mieć pogoda, która niweczyła wiele planów. Teraz jest już ciepło i pojedynki nie będą tak zagrożone, przynajmniej nie z powodu warunków atmosferycznych. Do tego ruszyła liga szwedzka, więc częstotliwość i systematyczność startów jest dużo lepsza, co może wpłynąć na poprawę formy poszczególnych zawodników. Gorzowianie będą sobie musieli jednak radzić bez Krzysztofa Kasprzaka, który we Wrocławiu złamał obojczyk. W jego miejsce pozyskano ze Zdunek Wybrzeża Gdańsk dobrze znanego w Gorzowie Linusa Sundstroema. Szwed na pierwszy rzut oka nie wydaje się być osobą, która godnie zastąpi kontuzjowanego leszczynianina, ale wszystko wyjdzie w praniu. Zawodnicy Unii, choć momentami chimeryczni, również mogą pokazać się z zupełnie innej strony, co oznaczać będzie pasjonujący pojedynek.

- To jest Ekstraliga i rządzi się swoimi prawami, tak jak Grand Prix. Żużel jest nieobliczalny. Na papierze Unia Leszno ma naprawdę bardzo mocną drużynę, ale my również pokazujemy, że jesteśmy silni. Przyjeżdża trudny rywal, ale tak jest z każdym w tej lidze i tak samo przygotowujemy się do wszystkich spotkań. Nie nakładamy sobie dodatkowej presji, bo przyjeżdża Unia - stwierdził kapitan mistrzów Polski, Przemysław Pawlicki.

- Będzie się działo. Choć z drugiej strony jest wróżenie z fusów. Wynik padnie na torze. Rozwiązania, które będą podejmowane przez zawodników, sztab szkoleniowy i organizacyjny - to wszystko ma wpływ. Pogoda dzisiaj jest taka, jutro może być inna. Przy takim przeciwniku decydować będzie dyspozycja dnia - dodał trener Stanisław Chomski.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Peter Kildemand
3. Piotr Pawlicki
4. Janusz Kołodziej
5. Nicki Pedersen
6.
7. Bartosz Smektała

Cash Broker Stal Gorzów:
9. Niels Kristian Iversen
10. Linus Sundstroem
11. Przemysław Pawlicki
12. Martin Vaculik
13. Bartosz Zmarzlik
14.
15. Rafał Karczmarz
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz: Aleksander Janas

 

Autor: Marcin Malinowski

żużel, pge ekstraliga, pgee, dmp, drużynowe mistrzostwa polski, cash broker, stal gorzów, fogo unia leszno - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się