:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Budżet Obywatelski 2018

Budżet Obywatelski 2018

Budżet Obywatelski 2018

W przyszłym roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, zostaną zrealizowane aż 44 projekty ze 149 zgłoszonych przez mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Jest to już szósta edycja tego programu obywatelskiego i wszystko wskazuje, że rekordowa. Do tej pory zostały zrealizowane 53 pomysły, z czego 14 jest nadal kończonych. Tak wysoka liczba przyjętych projektów to efekt porozumienia zawartego między mieszkańcami podczas konsultacji. Wybrano wtedy inwestycje bez wcześniejszego głosowania. Dzięki pozytywnym opiniom i kosztom, które nie przekroczyły maksymalnej kwoty przeznaczonej na każdy rejon, projekty zostały potwierdzone. Podczas rozmów, mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, przeznaczyli większość pieniędzy (z 5.730.000 zł) na 8 zadań związanych z oświatą. Do rozdysponowania zostało 1.031.400 zł na zadania twarde i 114.600 zł na zadania miękkie.

Oto liczba inwestycji, które zostały przyjęte bez głosowania w poszczególnych regionach, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018:

- Staszica -  8

- Górczyn - 7

- Śródmieście - 5

- Wieprzyce - 4

- Osiedle Słoneczne - 4

- Manhattan - 3

- Piaski - 2

- Dolniki - 2

- Zakanale - 1

 

Ciekawą informacją jest ta, w której mowa o budowie oświetlenia ulicznego – w miejscach, gdzie będzie to możliwe, postawnie oświetlenie solarne zamiast oświetlenia elektrycznego. Wiązać się to będzie z wydłużeniem realizacji inwestycji do 30 czerwca 2019 roku.

Już 29 maja rusza głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Punkty, gdzie można oddać głos znajdować się będą w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 i ul. Myśliborskiej 34, w Nova Park ul. Przemysłowa 2, w Askanie, Al. Konstytucji 3 Maja 102 oraz Kupcu Gorzowskim ul. Witosa 50. Dodatkowo, 10 czerwca, w godzinach 18-23 będzie można zagłosować w Domu Historii Miasta, ul. Sikorskiego 5 w ramach Przystanku Obywatelskiego podczas Nocnego Szlaku Kulturalnego. Będzie to tak zwany mobilny punkt z urną. Warto podkreślić, że jednym z najłatwiejszych sposobów wzięcia udziału w wyborze projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, będzie głosowanie internetowe, które odbędzie się na stronie www.gorzow.wybiera.pl.

Głosowanie potrwa do 12 czerwca. Każdy, kto skończył 13 lat będzie mógł oddać swój głos. Serdecznie zapraszamy każdego mieszkańca do głosowania – jest to okazja, by zdecydować, co chcemy zrobić lub zmienić w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Wykaz wszystkich zgłoszonych projektów, na które będzie można głosować, znajduje się na stronie internetowej www.gorzow.pl w zakładce Dialog Społeczny,  na facebookowym wydarzeniu Budżet Obywatelski 2018 i na profilu Przystań na konsultacje.

budżet obywatelski gorzów, inwestycje gorzów, mieszkańcy gorzów, projekty gorzów, zmiany, budżet - komentarze opinie

  • Pomoc drogowa - niezalogowany 2017-10-09 08:50:58

    Fajny pomysł. Pomoc drogowa, Autoholowanie Gorzów Wielkopolski

Dodajesz jako: Zaloguj się

Budżet Obywatelski, - więcej informacji