:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bolesna porażka gorzowianek w akademickich derbach

18/02/2018 20:53

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:77

Spotkanie 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet nie było szczęśliwe dla InvestInTheWest AZS AJP. Gorzowianki po dość słabym spotkaniu przegrały przed własną publicznością z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:77.

Pierwsze ataki obu drużyn spaliły na panewce. Miejscowe straciły piłkę po niedokładnym podaniu. Najpierw na prowadzenie wyszły lublinianki za sprawą Dajany Butulijy. Wkrótce wyrównała jednak Natalie Hurst, która chwilę później była też autorką pierwszej w meczu "trójki". Następnie z dystansu trafiały Daria Stelmach i Paulina Misiek i w 5. minucie było 11:6. Po kolejnych dwóch punktach gorzowianek trener Wojciech Szawarski zaprosił swoje zawodniczki na rozmowę, gdyż te wyraźnie straciły inicjatywę. Po tej przerwie obu stronom zdobywanie punktów nie przychodziło łatwo, bowiem defensywy nieźle się spisywały. Impas rzutami osobistymi przerwała Butulija. Dzięki umiejętnościom technicznym tej zawodniczki AZS UMCS odrobił część strat jeszcze w końcówce pierwszej kwarty. Rzut za trzy Misiek ustalił wynik tej partii na 20:17.

W drugiej części pojedynku Akademiczkom z Gorzowa kilka razy udało się przejąć piłkę, co dawało okazje do kontr i powiększania przewagi, ale rywalki nie pozostawały dłużne i nie zamierzały tracić dystansu. Na chwilę przyjezdne zmniejszyły stratę do jednego "oczka", ale wtedy znakomicie odpowiedziała Hurst. Niewielka różnica utrzymała się do końca tej kwarty. AZS AJP korzystał na rzutach osobistych, a przeciwniczki raz po raz popisywały się dobrymi rajdami pod kosz, rzadziej i zdecydowanie mniej skutecznie próbując trafić z daleka. Po 20 minutach było 34:33. Akcję 2+1 zanotowała Kateryna Dorogobuzowa, a za trzy próbowały jeszcze Aleksandra Pawlak i Hurst, ale bez skutku.

Krótko po powrocie na parkiet zespoły poszły na wymianę ciosów, na której lepiej wyszły lublinianki, obejmując prowadzenie 40:39 po niespełna czterech minutach. Później jednak nieco odżyła Carolyn Swords, nie mająca do tamtej pory punktów. Cały czas oglądaliśmy wyrównany pojedynek, ale w pewnym momencie inicjatywę odzyskały koszykarki gości, kończąc tę partię na dużym plusie i przy ogólnym rezultacie 50:56. Równo z syreną za trzy trafiła Butulija. Dariusz Maciejewski został natomiast bez Magdaleny Szajtauer, która popełniła pięć przewinień.

Widząc osiem punktów straty w czwartej partii szybko o przerwę poprosił trener miejscowych. To pomogło, gdyż wkrótce strata zmalała do czterech "oczek". Skuteczność pozostawiała jednak sporo do życzenia. Walka trwała dalej i obie ekipy miały szansę na końcowy triumf. Emocje dawały o sobie znać, bowiem przewinieniem technicznym ukarano trenera Szawarskiego. Dodatkowy rzut po faulu na Swords nie został wykorzystany. Również z gry nie udało się trafić. Nie pomyliła się natomiast Butulija, trafiając z dystansu na 58:63. Czasu było wystarczająco, by nie złożyć bronić i tak też uczynili gospodarze. Było jednak bardzo nerwowo, a piłka przechodziła z rąk do rąk. Gorzowiankom brakowało skuteczności, czego nie można było powiedzieć o lubliniankach. Pojawiło się też zbyt wiele błędów i miejscowym nie udało się odrobić strat. Tym samym przegrały 66:77.

Następna kolejka EBLK już w środę, jednak zespołu InvestInTheWest AZS AJP Gorzów w niej nie zobaczymy z powodu pauzy. Tego dnia za to w Poznaniu ruszą finały Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W lidze Akademiczki zobaczymy natomiast w sobotę, gdy na wyjeździe zmierzą się z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski (trener InvestInTheWest AZS AJP Gorzów): Gratulacje dla zespołu z Lublina, bo wygrał bardzo ważny mecz i to pewnie. Kontrolowali końcówkę. Zbliżaliśmy się, ale bez takiego rytmu, który zazwyczaj mamy. Nie da się tak wygrać. Zebraliśmy się po tej przerwie i wszystko musimy budować od pewnego poziomu. Naszą mentalność, zespołowość. To było widać, że nie mieliśmy timingu, dobrej organizacji grania, które nas cechuje. Graliśmy momentami taki szkolny basket, który mi się nie podoba. Mieliśmy sytuację, że i Carolyn Swords i Magdalena Szajtauer, czyli nasze podpor defensywy, szybko złapały przewinienia. Carolyn w pierwszej połowie tak naprawdę nie było widać. W przerwie lekka z nią rozmowa i zaczęła lepiej funkcjonować. Było już jednak za późno. Magda trzymała nam obronę, ale zdarzyło się kilka szkolnych fauli, których nie powinno być, bo była nam potrzebna. Szukałem cały mecz optymalnego ustawienia na końcówkę i nie wiedziałem, na kogo postawić. Żadna z zawodniczek nie dawała mi tyle pewności. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Porażka we własnej hali na pewno nas boli. Teraz musimy się szybko pozbierać, wyciągnąć wnioski. Na pewno łatwy mecz nas nie czeka, bo Sosnowiec rozjechał Poznań i na pewno będą podbudowani. Nie gramy w tej kolejce, mamy pauzę, więc jest trochę czasu. Nasze młode zawodniczki jadą na finały Mistrzostw Polski U-22 w Poznaniu, a my musimy sobie tu poradzić. Musimy znowu zbudować w sobie mentalność zwycięzcy i lepszą organizację grania.

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Był to dla nas bardzo ważny mecz, bo chcieliśmy utrzymać przewagę z pierwszej rundy, gdzie wygraliśmy mecz. Chcieliśmy to tutaj potwierdzieć. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie trudno, bo w Gorzowie nie wygrywa się zbyt często. W naszym przypadku to chyba pierwszy raz. Chciałem pogratulować swoim dziewczynom, bo zagrały napradę dobre spotkanie. Może nie wyglądało to za ładnie, ale było skuteczne. Realizowały to, co sobie założyliśmy przed meczem. Grały zespołowo, a ostatnio różnie z tym było. Uczulałem je, żeby grać w obronie i w ataku bardziej zespołowo. Ograniczyliśmy liczbę strat, co też było dla nas ważne. Dziesięć to dla nas dobry wynik. Zaangażowanie, wola walki - dzięki temu wygraliśmy ten mecz.

Paulina Misiek (InvestInTheWest AZS AJP Gorzów): Brzydkie mecze też trzeba umieć wygrywać. Tak naprawdę przegrana za cztery punkty na własne życzenie. Myślę, że w drugiej połowie podejmowałyśmy złe decyzje, nie wykorzystywałyśmy w trzeciej kwarcie tego, że zespół z Lublina miał pięć fauli. Zamiast grać pod kosz, to forsowałyśmy rzuty z dystansu. Bardzo duża ilość strat. Nie byłyśmy zespołem takim, jakim jesteśmy zazwyczaj i to niestety skończyło się bolesną porażką. Mam nadzieję, że do Sosnowca się zbierzemy, bo teraz każdy mecz jest na wagę złota.

Dorota Mistygacz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, bo dla nas to kluczowy mecz. Mamy podobne miejsce w tabeli. W twierdzy Gorzów gra się najtrudniej ze wszystkich sal w Polsce, dlatego dla nas jest to bezcenna wygrana.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:77 (20:17, 14:16, 16:23, 16:21)

AZS AJP: Hurst 15 (2x3, 10 zb.), Swords 14, Misiek 13 (2), Stelmach 5 (1), Szajtauer 2 oraz Rytsikava 9, Prezelj 6, Pawlak 2, Jaworska 0.

Trener: Dariusz Maciejewski

AZS UMCS: Butulija 28 (4x3), Fitzgerald 14, Ugoka 11, Witkowska 7, Mistygacz 3 (1) oraz Dorogobuzowa 10 (1), Dobrowolska 4, Cebulska 0.

Autor: Marcin Malinowski

koszykówka, blk, basket liga kobiet, investinthewest azs ajp gorzów, pszczółka polski cukier azs umcs lublin - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Koszykówka , - więcej informacji

Ogłoszenia PREMIUM

PROJEKTANT-SPRZEDAWCA

Verlani Kuchnie zatrudni projektanta do studia mebli kuchennych w Gorzowie. Wymagane doświadczenie w sprzedaży i projektowaniu mebli kuchennych..

Zobacz ogłoszenie

spawacz do spawania ogrodzen ,pilnie -spawanie w Ulimiu, bez papierow rowniez,placa do uzgodnienie 3500-5000 pln

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Zdzisław Kuźmicki - Kuźmicki Ubezpieczenia z siedzibą w Gorzów Wielkopolski 66-400, Mieszka I Nr 14 lok. 1