:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Arsenał Kultury

Arsenał Kultury

Arsenał Kultury

Właśnie zakończył się pierwszy etap przyjmowania zgłoszeń i kwalifikowania uczestników do udziału w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na przebudowę i zagospodarowanie wybranej przestrzeni w Gorzowie Wielkopolskim na potrzeby instytucji kulturalnych – ”Arsenał Kultury’. Teraz nadszedł czas na składanie swoich prac – termin upływa na początku lipca.

            W wydarzeniu, chęć uczestnictwa wyraziło aż 131 zespołów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, np. Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Jest to znak, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w całej Europie.

              Architekci, poprzez swoje projekty, będą mogli pochwalić się wyobraźnią i indywidualną wizją kształtowania ważnej przestrzeni Gorzowa Wielkopolskiego. Do zagospodarowania są m.in. dwa skwery zieleni: przy ulicy Jagiełły i przy dawnym empiku. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcia dla miasta, która w przyszłości będzie mogła generować aktywność w ciągu całego dnia i pobudzać czynniki centrotwórcze.

            W tym miejscu warto przypomnieć, że aktualnie odbywają się także prace projektowe budynki „Przemysłówki”, które mają zakończyć się już w maju. Obiekt ten nie jest brany pod uwagę w konkursie. Będzie to niezależny obiekt, z osobnym wejściem i mający przede wszystkim funkcje biurowe. Jest to wyjątkowo ważna inwestycja – budynek trzeba przystosować dla osób niepełnosprawnych, a także przeprowadzić rozległe prace remontowe.

            Dzięki konkursowi, rewitalizacji i zmianom, jakie zachodzą w Gorzowie Wielkopolskim,  zagospodarowany teren będzie niewątpliwie atrakcyjny dla mieszkańców Gorzowa. Dodatkowo będzie skupiać w jednym miejscu funkcje biznesowe, kulturalne i rozrywkowe, co stanie się ogromnym atutem tego miejsca.

W skład „Arsenału Kultury” wchodzą: Miejski Ośrodek Sztuki i Miejskie Centrum Kultury, które zlokalizowane są na dwóch kondygnacjach niskiej części budynku. W przeszłości znajdował bank. W formie plomby zostanie zbudowana nowa część. Dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń zostanie zagospodarowana w odpowiedni i funkcjonalny sposób.

Jak każdy wie, przestrzeń jest dobrem rzadkim, który należy wykorzystywać, gospodarować i zmieniać w odpowiedni i racjonalny sposób.  Dlatego też konkurs „Arsenał Kultury” jest tak ważny dla Gorzowa Wielkopolskiego. Poprawa funkcjonowania centrum miasta jest najważniejszym punktem na liście, jakie zakłada wydarzenie.

 

arsenał kultury gorzów, architektura, inwestycje gorzów, plany, konkurs, urbanistyka - komentarze opinie

  • gościówa:) - niezalogowany 2017-04-18 13:37:40

    A cóż za analfabeta tekst ów popełnił?

Dodajesz jako: Zaloguj się