:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe opady deszczu

46. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

46. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

46. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

46. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

 

Okres przed wielkanocny to czas, gdy Związek Ukraińców w Polsce – zarząd koła w Gorzowie Wielkopolskim, Zjednoczenie Łemków – zarząd koła w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim tradycyjnie po raz kolejny zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Celem Konkursu jest przede wszystkim popularyzacja tradycji pisania pisanek w okresie wielkanocnym,  pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz przybliżenie kultury zarówno ukraińskiej, jak i polskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie i czynnego zaangażowania w tradycję Świąt Wielkiej Nocy.

 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

do 16 marca 2018 roku należy przesłać co najmniej 5 sztuk pisanek opartych na motywach tradycyjnych i wykonanych technikami tradycyjnymi (pisanki inspirowane sztuką współczesną nie będą brane pod uwagę!).

 

Wyróżnione zestawy pisanek zaprezentowane zostaną na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta, w „Zespole Willowo-Ogrodowym” przy ul. Warszawskiej 35, której uroczyste otwarcie zaplanowano na 25 marca 2018 roku.

Więcej informacji oraz regulamin znajduje się tu:

http://muzeumlubuskie.pl/2018/02/21/46-ogolnopolski-konkurs-pisanek-im-michala-kowalskiego/

michał kowalski kultura, sztuka konkurs, pisanki, wielkanoc - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wystawy , - więcej informacji