:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C rozproszone chmury

22 października w Teatrze Osterwy odbędzie się premiera spektaklu Karol

Wypadki drogowe, października Teatrze Osterwy odbędzie premiera spektaklu Karol - zdjęcie, fotografia

22 października w Teatrze Osterwy odbędzie się premiera spektaklu Karol. Nowy ład świata, sztuki, która jest kompilacją dwóch tekstów: ""Karola"" Sławomira Mrożka oraz ""Nowego ładu świata"" Harolda Pintera. Inscenizacji w ramach tzw. Inicjatyw aktorskich podjął się Błażej Peszek.

Spokojny, niczego nie zapowiadający dzień, gabinet okulisty. Nagle dwóch mężczyzn - Dziadek i Wnuczek - pojawiają się z nabitą bronią. Będą strzelać, ale najpierw muszą coś wyjaśnić. Dziadek potrzebuje okularów, aby tropić mitycznego wroga. Sterroryzowany lekarz przyłącza się do polowania, by samemu nie stać się ofiarą. Kim jest tajemniczy Karol? Czy nabita od lat broń doczeka się wystrzału? Czas zaprowadzić nowy porządek. Czas na nowy ład!

Autorska wizja Błażeja Peszka odświeża wartości wypływające z tekstów Mrożka i Pintera, które okazują się być ponadczasowe i zaskakująco aktualne. Spektakl eksponuje charakterystyczny dla Mrożka humor, jest niczym tekst-lustro, w którym możemy się przeglądać.

Październikowym i listopadowym pokazom spektaklu Karol. Nowy ład świata w reż. Błażeja Peszka będzie towarzyszył projekt "Mamo! Tato! Idziemy razem do Teatru". Jest to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy chcą spędzić miło wieczór w teatrze, ale nie mają z kim zostawić swoich pociech. Projekt umożliwi całym rodzinom wspólne wyjście i atrakcyjne spędzenie czasu. Przed przedstawieniem rodzice będą mogli pozostawić swoje dziecko pod opieką doświadczonych teatralnych animatorów. Dorośli udadzą się na spektakl, a dziecko aktywnie spędzi czas na twórczej zabawie w teatrze.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci między 4. a 10. rokiem życia. Cena biletu na spektakl pozostaje zgodna z cennikiem, a udział dzieci w warsztatach jest nieodpłatny. Realizatorem projektu Mamo! Tato! Idziemy razem do Teatru" jest Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego.

22 października godz. 18.00 - premiera
23 października godz. 18.00
29 października godz. 18.00
30 października godz. 18.00

22 października w Teatrze Osterwy odbędzie się premiera spektaklu Karol komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wypadki drogowe, - więcej informacji