Gorzow   /   Ogłoszenia Gorzów   /  Nieruchomości Gorzów   /  Praca Gorzów   /  Aktualności   /  Sport   /  Moto   /  Mapa   /  MZK   /  Pogoda   /  TV   /  Dodaj Ogłoszenie
Siatkówka
Tenis Stołowy
publikacja

Stal wypunktowała rezerwy wicemistrza Polski

W pierwszym tegorocznym meczu w swojej hali Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów dość pewnie pokonała Orlen Wisłę II Płock. Rezerwy wicemistrza polski przegrały w Gorzowie 29:24.

Wynik spotkania otworzyli płocczanie, ale dopiero po trzech minutach. Wcześniej po kilka nieudanych akcji z obu stron i dobrych obron bramkarzy. Z rzutu karnego trafił Miłosz Rupp. Odpowiedział na to Dominik Droździk, ale rozgrywający Wisły ponownie pokonał Cezarego Marciniaka. Mecz nam się wówczas otworzył, a po szybkiej kontrze goście prowadzili 4:2. U gospodarzy brakowało skuteczności, na co na pewno miał też wpływ brak Stanisława Gębali, który zasiadł na ławce, ale nie był w pełni sił po chorobie i wszedł dopiero

Po pierwszym kwadransie było 6:8. Gorzowianie starali się odrabiać, ale brakowało odrobiny szczęścia w obronie. Trener Dariusz Molski zareagował biorąc przerwę na żądanie. Chwilę później wszedł wspominany Gębala i wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Aleksander Kryszeń.

W 20. minucie doszło do wyrównania za sprawą Gębali. Nie można też zapominać o kilku sytuacjach uratowanych przez Marciniaka. Miejscowi mogli już prowadzić, ale dwóch okazji nie wykorzystał Oskar Serpina. Minimalnie wciąż więc prowadziła Wisła II, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Na niespełna trzy minuty przed końcem gospodarze grali w przewadze, przez chwilę nawet w podwójnej, i to wykorzystali, dzięki czemu na tablicy widniał wynik 13:11. Mur w bramce postawił z kolei Marciniak. Po trafieniu Serpiny Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów prowadziła 14:11, ale pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:13, gdyż trafił jeszcze Wiktor Bronowski, a chwilę później Rupp z kontry.

Minutę trwała pierwsza akcja drugiej części, ale z ostego kąta nie trafili płocczanie. Skuteczniejsi byli gorzowianie, a dokładnie Kryszeń. Pojedynek cały czas był jednak niezwykle wyrównany, choć tym razem z lekkim wskazaniem na "żółto-niebieskich". W 38. minucie podopieczni Molskiego mogli cieszyć się aż trzybramkowym prowadzeniem, co pozwalało już na nieco spokojniejszą grę. Po faulu Marcina Smolarka musiał on opuścić boisko na dwie minuty, a karnego wykorzystał Rupp.

Zaraz po zakończeniu jednej kary zaczęła się kolejna. Brak Droździka skutkował stratą jednej bramki oraz kolejnego zawodnika. Na ławkę kar powędrował Kryszeń i Stal w podwójnym osłabieniu grała przez minutę i 18 sekund. Na szczęście gospodarzy spisali się Gębala oraz Bekisz i gorzowianie utrzymali minimalną przewagę. Do tego doszła jeszcze udana kontra, a Bronowski otrzymał karę. Ekipa z Gorzowa prowadziła wówczas 21:18, a do końca pozostał kwadrans gry.

Kolejne minuty to wciąż dobra dyspozycja gorzowian, którzy powiększyli przewagę do ośmiu bramek. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą i tak rzeczywiście było. Rezerwy Orlen Wisły Płock popełniali coraz więcej błędów, a gorzowianie bezlitośnie wykorzystywali ich straty. Ten słabszy fragment kosztował "Nafciarzy" bardzo dużo i byłoby im piekielnie trudno wrócić jeszcze do gry. Gospodarze zasłużenie triumfowali 29:24. Na koniec nie udało się wpisać na listę strzelców Krzysztofowi Nowickiemu.

Za tydzień kolejny mecz Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów we własnej hali. "Żółto-niebiescy" podejmą OKPR Warmię Traveland Olsztyn.

Po meczu powiedzieli:
Dariusz Molski (trener Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów): Ostatnie 10 minut zagraliśmy dobrze. To był trudny mecz. Od samego początku nam nie szło, dlatego że graliśmy trochę wolno i było bardzo dużo nieskutecznych rzutów. Nie tyle, że bramkarze bronili, ale dużo słupków, poprzeczek i strat. To były takie sytuacje, które nie pozwoliły nam szybciej odskoczyć. Oprócz tego ich przestój albo nasze przyśpieszenie w 45. minucie. Cały czas było gorąco. Przez dużą część pierwszej połowy to my goniliśmy. Na szczęście graliśmy na tyle spokojnie i dojrzale, że przeciwnik nie odskoczył na więcej bramek, choć te słupki brały się przecież z nerwowości. Jak już ich dopadliśmy, to trzymaliśmy tę przewagę 2-3 bramek. W sumie siedem do przodu i można było zacząć grać swobodniej.

Robert Jankowski (trener Orlen Wisły II Płock): Pierwsza połowa wyglądała w miarę dobrze, była walka, konsekwencja w rzutach i podaniach. Nie było tylu błędów. W drugiej połowie zaczęliśmy ich więcej popełniać. Przy różnicy jednej czy dwóch bramek oddaliśmy cztery piłki bez kontaktu, do tego nieprzygotowane rzuty i z tego zrobiła się przewaga gospodarzy. Zabrakło czasu na odrabianie. Nie wiadomo, czy by się udało. Chłopakom dało się też we znaki zmęczenie. Mamy młody zespół. Tydzień temu grali trzydniowy turniej i te wszystkie obciążenia kosztują.

Miłosz Bekisz (lewoskrzydłowy Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów): Początek spotkania nie napawał optymizmem, ale stopniowo rozpędziliśmy się. Myślę, że było to spowodowane stresem. Tydzień temu mieliśmy przykre doświadczenie w Kościerzynie i trudno było nam się rozkręcić. Tutaj strasznie nam zależało, żeby dobrze zacząć rundę u siebie na boisku i nie zawieść naszych wspaniałych kibiców. W drugiej części spotkania odpaliliśmy, zaczęliśmy grać szybko, mocno stanęliśmy w obronie, przez co poszły szybkie kontrataki i później spokojnie kontrolowaliśmy przebieg spotkania.

Arkadiusz Kryszeń (prawoskrzydłowy Kancelarii Andrysiak Stal Gorzów): Wynik nie odzwierciedla naszego stylu gry. Troszkę taka szarpana gra. Tak się mecz ułożył, że graliśmy bramka za bramkę w tej pierwszej połowie, każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę, zagraliśmy za mało zespołowo i wynik nie był taki, jaki miał być. Siedem bramek przewagi - fajnie. Wisła to młode i waleczne chłopaki. Przyjechali i od początku grali z nastawieniem, że nie odpuszczą żadnej piłki. Postawili się i to fajnie o nich świadczy. Nie było jednak opcji, żebyśmy przegrali.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Orlen Wisła II Płock 29:24 (14:13)

Stal: Marciniak, Nowicki - Kryszeń 7, Serpina 5, Gębala 5, Bekisz 3, Kłak 2, Starzyński 2, Turkowski 2, Droździk 1, Stupiński 1, Marcin Smolarek 1, Śramkiewicz, Gałat, Gryszka.
Trener: Dariusz Molski
Kierownik drużyny: Łukasz Bartnik
Fizjoterapeuta: Patryk Komarnicki

Wisła: Ruciński, Rybicki - Rupp 7, Bronowski 7, Wołowiec 2, Ciećwierz 2, Kondracki 2, Brzeziński 1, Olkowski 1, Janiszewski 1, Kisiel 1, Zaremba, Woźniak, Rekosz.
Trener: Robert Jankowski
II trener: Bogdan Janiszewski

Żółte kartki: Turkowski, Droździk, Bekisz - Rupp, Ciećwierz, Bronowski
Kary: Droździk (x2), Marcin Smolarek, Kryszeń, Starzyński - Woźniak, Zaremba, Bronowski